اخبار
تعداد بازدید: 176 / نسخه قابل چاپ / خروجی RSS / دریافت Acrobat Reader / ارسال به دوستان

رهاورد سفر یک روزه مهندس خرم به استان هرمزگان- بخش دوم


 

بخش دوم: سخنان رئیس هیات چهار نفره استان در دیدار با مهندس خرم

جناب آقای مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی در نشست با جناب آقای مهندس خرم  ضمن اعلام آمادگی هرگونه همکاری با سازمان و پیگیری احداث خانه مهندس در راستای فرمایشات رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان  فرمود: با توجه به موقعیت دریا در جنوب و صنایع و نیروهای نظامی در غرب بندرعباس ، دو منطقه شرق و شمال برای توسعه شهر بندرعباس وجود دارد . نظر به عبور خط لوله از قسمت شمالی بندرعباس، آبادانی و توسعه شهر در قسمت شرق بندرعباس متمرکز شده و به دنبال فراهم آوردن فضائی با مساحت حدود 3000 هکتاری هستیم که بتوانیم بندرعباس جدیدی ایجاد کنیم. در همین راستا با همکاری شهرداری بندرعباس بلواری بزرگتر از بلوار شیخ زاید در نوار ساحلی در این منطقه در حال احداث است و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان طراحی بخشی از بلوار که جهت احداث پارک ساحلی در نظر گرفته شده از طریق برگزاری مسابقه حرفه ای انجام خواهد شد. در این قسمت از شهر برنامه احداث مجتمع های مسکونی برای مهندسان و پزشکان در دست بررسی است و رونقی در بازار ساخت و ساز ایجاد خواهد شد.

وی افزود: موضوع صدور پروانه ساختمانی خارج از حریم روستاها و محدوده شهرها در هر استان به روشی متفاوت و به صورت سلیقه ای در حال انجام است. استانداری هرمزگان با همکاری سازمان استان به دنبال رسیدن به ساختاری نظام مند برای این موضوع است.

مهندس مدرس در ادامه تصریح کرد: با توجه به پتانسیل استان در زمینه خدمات مهندسی و مراودات این استان با کشور عمان، استان هرمزگان به عنوان یک ظرفیت جهت ارائه خدمات مهندسی آمادگی حضور در عمان را دارد . سنوات پیش اقداماتی جهت صادرات خدمات مهندسی به عمان انجام شده و کم و بیش شناسایی شرایط و موقعیت ها به عمل آمده لذا در صورت حمایت و کمک های شورای مرکزی امکان حضور و فعالیت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان در عمان میسر خواهد بود و این موضوع فتح بابی است جهت آغاز فعالیت در سایر کشورهای همسایه.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خاطر نشان کرد: هم اکنون برخی از معماران هرمزگانی با همکاری شرکت های انگلیسی و هندی در حال ارائه خدمات طراحی در عمان هستند.حقوقی
دفاتر
حقیقی
نام کاربری:
کلمه عبور:

Online Registration
نظرات شما در مورد وب سايت چيست؟

 1- عالي (6775 راي)
  (37%)
 2- خوب (412 راي)
  (2%)
 3- متوسط (409 راي)
  (2%)
 4- ضعيف (10526 راي)
  (58%)

مجموع آرا: 18122
 تعداد اخبار: 3484 خبر
تصاویر گالری عکس: 227 عکس
بازدید امروز: 1175
بازدید دیروز: 12151
کل بازدیدکنندگان: 16485776


فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات


© تمام حقوق این سایت برای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است / پیاده سازی و پشتیبانی: پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات