اخبار
تعداد بازدید: 186 / نسخه قابل چاپ / خروجی RSS / دریافت Acrobat Reader / ارسال به دوستان

رهاورد سفر یک روزه مهندس خرم به استان هرمزگان- بخش اول


بخش اول: مواضع رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در جلسه هیات چهار نفره استان

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در سفر یک روزه به استان هرمزگان با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی استان و شهردار بندرعباس دیدار کرد.

جناب آقای مهندس خرم در این دیدار سخنان خود را در چهار گروه بدین شرح ایراد فرمود:

احداث مجموعه رفاهی  «خانه مهندس»

به منظور حفظ جایگاه مهندسان و ارائه تسهیلات و خدمات به دنبال آن هستیم تا در هر استان مجموعه ای تحت عنوان خانه مهندس بنا کنیم. که در این مجموعه خدمات فرهنگی، ورزشی و رفاهی به اعضای سازمان ارائه شود. برای رسیدن به این هدف نیازمند همکاری و مساعدت استانداری و اداره کل راه و شهرسازی هستیم تا زمین مناسبی جهت احداث این مجموعه در اختیار سازمان قرار گیرد.

احداث شهرک مهندس در قالب طرح اقدام ملی مسکن

وی با اشاره آمار نرخ بیکاری در جامعه و مشکلات مسکن و لزوم ایجاد زمینه اشتغال برای مهندسان عضو سازمان فرمود: طرح اقدام ملی مسکن فرصت مناسبی است برای ایجاد اشتغال مهندسان عضو سازمان. سازمان نظام مهندسی ساختمان به پشتوانه ظرفیت های موجود آمادگی خود را جهت همکاری در این زمینه اعلام می دارد.

وی افزود: می توان با بهره گیری از ظرفیت مهندسان عضو سازمان و با هدف تامین مسکن برای مهندسان اقدام به احداث شهرک های مسکونی در حاشیه شهر و مجتمع مهندسین ویژه مهندسان فاقد مسکن عضو سازمان نمود.

عضویت در ستاد مدیریت بحران

مهندس خرم در ادامه فرمود:

با بهره گیری از پتانسیل های موجود و نیروهای آموزش دیده می توان در ستاد مدیریت بحران و توسعه کشور بهره برد. حسب وظیفه سازمان مبنی بر همکاری با دستگاههای مرتبط در هنگام بروز بلایایی طبیعی، از اسفند ماه دستور تشکیل ستاد بحران سازمان نظام مهندسی ساختمان به ریاست رئیس سازمان صادر شد و در جهت تامین کمک هزینه به آسیب دیدگان اقدام به راه اندازی صندوق شده است.

وی تصریح کرد: پیشنهاد عضویت سازمان در ستاد بحران ارائه شده و با توجه به موافقت ستاد موضوع در دستور کار دولت قرار گرفته است و پیشنهاد می شود زمینه عضویت سازمان استان در ستاد بحران استان مهیا شود. ‌

تعرفه خدمات مهندسی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در خصوص تعرفه خدمات مهندسی گفت: حق الزحمه خدمات مهندسی زیر 5/. درصد قیمت تمام شده ساختمان است در حالی که تمام دنیا بین 5 تا 7 درصد به عنوان حق الزحمه خدمات مهندسی در نظر گرفته می شود. در جامعه امروز موضوع پرداخت حق الزحمه خدمات مهندسی بر خلاف سایر خدمات برای عموم قابل پذیرش نیست و این ضربه بزرگی به جایگاه مهندسان وارد آورده است. 

در ادامه مهندس رضایی با تاکید بر همراهی اعضای هیات 4 نفره با سازمان اظهار کرد: تنش هایی که سازمان استانهای دیگر وجود داشته، به دلیل همراهی و تعامل اعضای هیات 4 نفره در سازمان استان هرمزگان وجود ندارد و همه اینها مرهون لطف شهردار بندرعباس، مدیرکل راه و شهرسازی استان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به بنده و سازمان است و باعث حل بسیاری از مشکلات سازمان شده و جا دارد تشکر ویژه از ایشان گردد.

رئیس سازمان استان ضمن تشکر از حسن توجه جناب آقای مهندس خرم، از اعضای هیات 4 نفره درخواست همکاری جهت مرتفع نمودن مشکل املاک سازمان به خصوص ساختمان مرکزی نمود.

 مهندس خرم ضمن تایید صحبت‌های مهندس رضایی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان جزو 5 استان اول کشور است و من با تجربه 42 ساله مدیریتی اعلام می کنم خوشحالم از اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان به ریاست جناب آقای مهندس رضائی اقدام به فعالیت در زمینه هایی نموده که بسیاری از استانها هنوز به آن ورود نکرده اند.

در پایان این دیدار جناب آقای مهندس خرم لوح تقدیری به پاس همراهی و همکاری اعضای هیات 4 نفره با سازمان استان به معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل راه و شهرسازی استان و شهردار بندرعباس اهدا نمودند.


حقوقی
دفاتر
حقیقی
نام کاربری:
کلمه عبور:

Online Registration
نظرات شما در مورد وب سايت چيست؟

 1- عالي (6775 راي)
  (37%)
 2- خوب (412 راي)
  (2%)
 3- متوسط (409 راي)
  (2%)
 4- ضعيف (10526 راي)
  (58%)

مجموع آرا: 18122
 تعداد اخبار: 3484 خبر
تصاویر گالری عکس: 227 عکس
بازدید امروز: 1226
بازدید دیروز: 12151
کل بازدیدکنندگان: 16485827


فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات


© تمام حقوق این سایت برای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است / پیاده سازی و پشتیبانی: پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات